Informacja

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-19 09:44:23

Informujemy, że w dniu 19.04.2019 r. (piątek) Urząd Gminy w Nowym Warpnie będzie czynny do godz. 13:00

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej →

Nasi reprezentanci w zawodach Taekwon-do

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-18 14:35:10

W dniu 13.04.2019 r. chłopcy i dziewczynki z Naszej gminy reprezentowały Szczeciński Klub Sportowy Taekwon-do w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Taekwon-do ITF Poland w Gdańsku.

W zawodach udział wzięli Adamczewski Marcel, Faliszewski Konrad, Krajewska Helena, Słomczyńska Hanna, Smoliński Marcin, Szczęsna Dominika oraz Witman Jacek. Zajęły oni następujące miejsca:

 • Szczęsna Dominika - 9 miejsce układy Młodziczek w kategorii białych pasów
 • Krajewska Helena - 9 miejsce układy młodziczek w kategorii żółtych pasów
 • Słomczyńska Hanna - 9 miejsce techniki specjalne młodziczek
 • Smoliński Marcin - 9 miejsce układy młodzików w kategorii żółtych pasów
 • Adamczewski Marcel - 3 miejsce techniki specjalne młodzików
 • Faliszewski Konrad - 3 miejsce walki juniorów młodszych do 70 kg
 • Faliszewski Konrad - 6 miejsce techniki specjalne juniorów młodszych

Miejsca 1-16 były nagradzane punktami do klasyfikacji generalnej klubów. Nasi zawodnicy zgromadzili łącznie 19 punktów, co pozwoliło zająć 3 miejsce wśród wszystkich klubów, które brały udział w zawodach. W zawodach wzięło udział ponad 350 osób, a najliczniejszymi kategoriami były techniki specjalne. Wśród chłopków udział wzięło 76 zawodników, tym bardziej cieszy sukces Marcela Adamczewskiego, któremu udało się zająć 3 miejsce. Zawodnicy, którzy okazali się być lepsi posiadali wyższe stopnie w Taekwon-do, co za tym idzie większe doświadczenie. W kategorii technik specjalnych dziewczyn brały udział 53 zawodniczki, najlepszą dziewczyną z naszej grupy najlepsza okazała się Hanna Słomczyńska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

czytaj więcej →

OSP Brzózki wygrywa etap powiatowy w plebiscycie "Strażak Pomorza Zachodniego 2019"

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-17 19:01:12

Informujemy, że OSP Brzózki wygrało etap powiatowy w plebiscycie "STRAŻAK POMORZA ZACHODNIEGO" w kategorii "Jednostka OSP", zdobywając najwięcej głosów spośród wszystkich zgłoszonych jednostek z powiatu polickiego. Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W piątek, 19 kwietnia zaprezentujemy ich w świątecznym, magazynowym wydaniu "Głosu Koszalińskiego" oraz "Głosu Szczecińskiego" i rozpocznie się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji, które potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Laureaci z powiatów powalczą w nim o wojewódzkie tytuły i nagrody finansowe, które zostaną wręczone w maju. Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich Oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia.

czytaj więcej →

Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-17 18:53:32

Informujemy, że egzaminy ósmoklasistów i egzaminy gimnazjalne w Gminie Nowe Warpno przebiegły planowo i bez większych przeszkód. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ich organizacji oraz sprawnego przebiegu.

W trakcie trwania egzaminów Urząd Gminy w Nowym Warpnie był w stałym kontakcie z dyrekcją Szkoły Podstawowej. Dzieci przebywające w szkole miały zapewnioną opiekę.

czytaj więcej →

Mamy mistrza kickboxingu!

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-16 17:14:00

W dniu 15.04.2019 r. Burmistrz w siedzibie Urzędu Gminy w Nowym Warpnie, wspólnie z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej - Panem Markiem Kasierskim i sekretarz gminy - Panią Haliną Utrata wręczył mieszkańcowi naszej gminy, a konkretnie Brzózek - Patrykowi Andrzejewskiemu list gratulacyjny oraz bon podarunkowy za dotychczasowe osiągnięcia sportowe.

Patryk Andrzejewski odnosi olbrzymie sukcesy sportowe. Od 6 lat trenuje kickboxing w Klubie KSW Police. Obecnie posiada 7 stopień uczniowski. Pierwszy udział w zawodach miał miejsce 26.04.2014 r. w Berlinie, gdzie zdobył drugie miejsce. Później 3 miejsce (brąz) zdobył w turnieju polsko-niemieckim w Werder. Stawał na podium w Mistrzostwach Polski 23.04.2016 r (taekwondo). Przełomem było zdobycie w 2016 r. Mistrzostwa Polski kadetów młodszych w kickboxingu light contact oraz Mistrzostwa Polski kadetów młodszych w kickboxingu pointfighting, co skutkowało powołaniem go do kadry narodowej PZ Kickboxingu oraz udziałem w Mistrzostwach Świata w Irlandii (2016 r.). W 2017 r. po raz kolejny stanął na podium jako Mistrz Polski kadetów młodszych kickboxingu pointfighting oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski w kategorii light contact. Te osiągnięcia również spowodowały powołanie go do kadry narodowej PZ Kickboxingu oraz wyjazd na Mistrzostwa Europy do Macedonii. A w tym roku w marcu ponownie stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski w kategorii pointfighting oraz zdobył 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii light contact. Patryk aktualnie po raz kolejny na sezon 2019/2020 został powołany do kadry narodowej, a co za tym idzie weźmie udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy na Węgrzech.

Zdobycie w ostatnich 3 latach czterokrotnie tytułu Mistrza Polski w kategoriach light contact i pointfighting oraz wielu innych świetnych wyników jest efektem talentu i ciężkiej pracy. Jesteśmy dumni, że mieszkaniec Naszej Gminy odnosi takie sukcesy. To jest również promocja Naszej Małej Ojczyzny. Na sukces składa się praca wielu osób oraz wsparcie rodziny, ale to on w końcowym efekcie staje w ringu. Wyrazy uznania za odwagę, upór, konsekwencję w działaniu i za wszystkie dotychczasowe osiągnięcia.

Jeszcze raz gratulujemy Patrykowi i jego rodzicom. Życzymy samych bezpiecznych pojedynków, dalszego rozwoju i wielu kolejnych sukcesów.

czytaj więcej →

Gminna Biblioteka Publiczna ponownie otwarta

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-11 11:52:01

Informujemy, że od dnia 15.04.2019 r. zostanie ponownie uruchomiona Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Warpnie.

Wpisujemy się również w akcję Bookcrossing - „Uwolnij Książkę”. Jest to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Dzięki temu książki i czytelnictwo są bardziej popularyzowane.

U nas taki regał będzie znajdował się na parterze w budynku biblioteki przy ul. Kościuszki 3 w Nowym Warpnie.

Godziny otwarcia biblioteki:

 • Pn.: 13.00 – 17.00
 • Wt.: 10.00 – 14.00
 • Śr.: 13.00 – 17.00
 • Czw.: 13.00 – 17.00
 • Pt.: 10.00 – 14.00

Telefon: 91 312 96 27

Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej →

Informacja dla rodziców w sprawie strajku nauczycieli

Krystian Lamparski DODANO: 2019-04-11 11:43:21

Informacja dla rodziców

Strajk nie jest powodem do odwołania zajęć w przedszkolu lub w szkole oraz nie może stanowić przyczyny zamknięcia tych placówek.

 

 • Dyrektor przedszkola/szkoły ma obowiązek zapewnić dzieciom lub uczniom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).
 • Zapewnienie opieki (4) ma odbywać się zgodnie z planem pracy przedszkola lub szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.
 • Jeżeli dyrektor nie jest w stanie zorganizować opieki nad wszystkimi dziećmi czy uczniami, powinien zgłosić ten fakt organowi prowadzącemu przedszkole lub szkołę. Organ prowadzący odpowiada za działalność przedszkola, szkoły i do jego zadań należy w szczególności zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki.
 • Organ prowadzący powinien monitorować sytuację i być przygotowany na podjęcie działań umożliwiających wywiązanie się z tych obowiązków.

 

Rodzicu, o czym powinieneś dowiedzieć się od dyrektora przedszkola, szkoły w sprawie strajku

 • Dyrektor ma obowiązek zawiadomienia rodziców o strajku.
 • Nawet jeśli dyrektor zawiadomi rodziców o planowanym strajku, zarówno on, jak i organ prowadzący przedszkole i szkołę mają obowiązek zapewnienia bezpiecznych warunków pobytu dzieci w placówkach.
 • Dyrektor ma obowiązek poinformowania rodziców o sposobie zapewnienia przez przedszkole/szkołę zajęć opiekuńczych w tym czasie. Dyrektor odpowiada za realizację ustawowych i statutowych zadań szkoły.
 • Rodzic ma prawo zapytać dyrektora w jaki sposób zapewni dziecku, uczniowi opiekę w trakcie strajku i w jakich warunkach.
 • Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a przedszkole, szkoła nie zapewni opieki dziecku na czas strajku, rodzic powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego (5) oraz kuratora oświaty (6).

 

Podstawa prawna:

 1. Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69, z późn. zm.).
 2. Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r. poz. 967, z późn. zm.).
 3. § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69, z późn. zm.).
 4. Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. z 2017 r. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204).
 5. Art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).
 6. Art. 51 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).
czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna