Informacja

Krystian Lamparski DODANO: 2020-04-10 09:54:27

Informujemy, że obsługa telefoniczna interesantów w Urzędzie Gminy w Nowym Warpnie w dn. 10.04.2020 r. (piątek) będzie odbywała się do godz. 11:00.

Przepraszamy za utrudnienia

czytaj więcej →

Maseczki ochronne dla mieszkańców gminy

Krystian Lamparski DODANO: 2020-04-09 22:16:45
Maska medyczna
Szanowni Państwo,
 
informujemy, że Gmina Nowe Warpno zamówiła na początku tego tygodnia materiały niezbędne do uszycia masek w ilości ok. 1600 szt. Część z nich już do nas dotarła. Mamy grupę Pań, które zaoferowały pomoc w ich szyciu. Maski będą wykonane z bawełny dla każdego mieszkańca gminy – dla pań, panów i dzieci. O ich dystrybucji będziemy informowali. Jeżeli ktoś ma maszynę do szycia i chciałby włączyć się w akcję prosimy o kontakt z Panią Zofią Szlacheta, która koordynuje projekt lub z Urzędem Gminy w Nowym Warpnie.
Akcja jest szczególnie istotna w kontekście wprowadzonych kolejnych wymogów od dnia 16.04.2020r. w zakresie poruszania się w przestrzeni publicznej oraz trudnościami w nabyciu środków ochrony osobistej.
Trzymajmy się razem. Rozejrzyjmy się wokół nas czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Wszystkim zaangażowanym w działanie bardzo dziękujemy !!!
 
Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba
czytaj więcej →

Brzózki - Mała Wieś, Wielka Siła

Krystian Lamparski DODANO: 2020-04-09 21:47:29
Mieszkańcy wsi Brzózki, pomimo obecnej sytuacji, nie załamują rąk. Jeszcze przed zaostrzeniem rygorów w zakresie poruszania się zadbano o wystrój świąteczny wsi. Wystawiono ozdoby, zasadzono kwiaty w przestrzeni publicznej – oczywiście pojedynczo i z zachowaniem warunków bezpieczeństwa - wszystko po to, żeby choć trochę wprowadzić namiastkę normalności w tej nowej rzeczywistości.

Brzózki SPWSZ

Sołtys wsi oferuje pomoc osobom starszym poprzez dowiezienie zakupów, lekarstw. Poza tym z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej, we współpracy z Urzędem Gminy Nowe Warpno, ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci „HIGIENA A KORONAWIRUS”.

Koło Gospodyń Wiejskich BRZÓZKI szyje mieszkańcom Sołectwa Brzózki maseczki ochronne. Oprócz szycia KGW BRZÓZKI prowadziło sprzedaż oraz aukcje rękodzieła o tematyce wielkanocnej.

W zakończonej licytacji vouchera na tort, który został podarowany przez #TAŃCZACAZWYPIEKAMI , uzyskano 2 900zł! Licytująca Rada Sołecka wraz z Sołtysem oraz pozostali uczestnicy licytacji , po połączeniu sił, zgodnie zadecydowali, że tort będzie przekazany dla służby medycznej ze szpitala zakaźnego jako wyraz wdzięczności i wsparcia.

Cały dochód z ww działalności w kwocie 3.500 zł został podarowany Szpitalowi przy ul. Arkońskiej 4 w Szczecinie. Wszystkim działaniom przyświeca hasło: RAZEM Z WAMI POMAGAMY INNYM!

W dniu 09.04.2020r. niepowtarzalny tort trafił do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego oraz Oddziału Zakaźnego. Do tortu KGW BRZÓZKI dołączyło list z podziękowaniem oraz mały wielkanocny upominek. Oprócz tortu dostarczono również ciasta dla Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej wraz z małym upominkiem oraz dla Oddziału SOR.

Taka wieś!

czytaj więcej →

Powiat i Gminy jednoczą siły w walce z koronawirusem wspierając szpital w Policach

Krystian Lamparski DODANO: 2020-04-07 14:29:45

        

Nota prasowa
z dnia 7 kwietnia 2020 r
.

Powiat i Gminy jednoczą siły w walce z koronawirusem wspierając szpital w Policach
 

 

Pandemia koronawirusa SARS – CoV-2 sprawiła, że zdrowie i życie milionów ludzi na całym świecie jest zagrożone. Każdego dnia z niepokojem obserwujemy jak rozprzestrzenia się również w naszym kraju, nie omijając naszego regionu. Walka z niewidzialnym wrogiem , stanowi dziś dla nas wszystkich najważniejsze wyzwanie. Od samego początku pojawienia się zagrożenia, podejmujemy liczne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym Mieszkańcom. Wspólnie ze służbami i inspekcjami wdrażamy odpowiednie środki i procedury bezpieczeństwa.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z jak trudnym zjawiskiem przyszło nam się zmierzyć. Autorytety w świecie medycyny, specjaliści wirusolodzy zapowiadają w najbliższym czasie szczytową fazę zachorowań w naszym kraju, której skali nikt nie jest w stanie przewidzieć.

W związku z zaistniałą sytuacją, po raz kolejny w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców łączymy siły. Podjęliśmy decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego szpitalowi w Policach należącego do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Łączna kwota wsparcia to 500 000 złotych. Pozwoli ona sfinansować zakup specjalistycznego sprzętu, niezbędnego do ratowania życia ludzkiego, a także ubrań ochronnych dla personelu.

Nie możemy być obojętni na zgłaszane potrzeby szpitala, miejsca w którym z tak dużym poświęceniem i determinacją walczy się o to co najcenniejsze- zdrowie i życie ludzkie. Jako samorządowcy odpowiedzialnie i solidarnie podejmujemy decyzje zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa naszym Mieszkańcom.

Kierujemy wyrazy uznania i dziękujemy wszystkim tym, którzy w tak trudnym czasie niosą pomoc potrzebującym i włączają się w różne inicjatywy dając wsparcie.

 

Zarząd Powiatu i Rada Powiatu w Policach
Burmistrz Polic i Rada Miejska w Policach
Wójt Gminy Kołbaskowo
Wójt Gminy Dobra
Burmistrz Nowego Warpna

czytaj więcej →

Brawa dla Was! Podziękowania i życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Krystian Lamparski DODANO: 2020-04-07 13:00:00
Drodzy Pracownicy Ochrony Zdrowia,

 

dzisiaj jest Wasze Święto, ale czas zmagania się z epidemią nie pozwala na jego radosne obchody. Jest to szczególny okres dla nas wszystkich. Mimo to uśmiechnijcie się. Macie prawo i musicie być dumni z tego co robicie. Jesteście dla nas gwarantem bezpieczeństwa.
Dziękujemy za Waszą determinację i poświęcenie, które pozwala patrzeć w przyszłość z optymizmem, że przy wspólnym działaniu doprowadzimy do normalności, a Wasze wysiłki będą decydujące dla osiągnięcia sukcesu.
Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, odwagi w marzeniach i ich spełnienia. Aby dobro którym dzielicie się na co dzień zwielokrotnione do Was wróciło. Jesteśmy z Wami. Dziękujemy!!!
 
W imieniu mieszkańców Gminy Nowe Warpno
Burmistrz
Jarosław Burba

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna