Czyste Powietrze

Festyn Rodzinny "Dzień Dziecka 2017"

Marta Kanigowska DODANO: 2017-06-29 08:52:11

W sobotę 24 czerwca w Brzózkach na placu koło remizy strażackiej odbył się Festyn Rodzinny „Dzień Dziecka”.
W programie imprezy znalazły się m.in. dmuchane atrakcje, gry, zabawy i konkursy, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn oraz grill dla wszystkich.

Kilkadziesiąt minut przed godziną 12 do Brzózek dotarł autokar, z którego wysiadły dzieci i młodzież z Nowego Warpna, Podgrodzia i Warnołęki. Spośród wielu atrakcji organizowanych przez organizatorów co jakiś czas odbywały się konkursy sportowe.

Zabawa zakończyła się ok. godz. 16, dzieci wyjechały wyraźnie zadowolone z atrakcyjnych nagród, które otrzymały za udział w konkursach. Wszystkim obecnym dopisywał dobry humor.

 

czytaj więcej →

Pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Goleniowskiego 2017

Krystian Lamparski DODANO: 2017-06-26 14:51:30

W dniu 25.06.2017 r. w hali sportowej w Przybiernowie odbył się Pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Goleniowskiego pomiędzy Akademią Piłkarską Nowe Warpno a LZS Przybiernów. Akademia rozegrała dwa mecze w grupach starszej i młodszej odnosząc znaczące zwycięstwa. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych z liczną grupą kibiców z Nowego Warpna. Po zakończeniu Turnieju odbyło się wręczenie pucharów oraz pamiątkowych medali. Na zakończenie w miłej atmosferze przy wspólnym poczęstunku zarówno dzieci jak i dorośli przeżywali jeszcze raz piłkarskie emocje i dobrą zabawę.

czytaj więcej →

List Prezesa KRUS

Krystian Lamparski DODANO: 2017-06-24 09:43:06

Szanowni Rolnicy, Drogie Dzieci!

 

Lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin. Gorączka sianokosów, żniw, zbiorów owoców i zabiegów pielęgnacyjnych, dodatkowo w warunkach wysokich temperatur, sprzyja wypadkom podczas wykonywanej pracy. Ponadto Dzieci przebywające na wakacjach,
pozostawione bez należytego nadzoru na terenie gospodarstwa narażone są na wiele zagrożeń.

Pamiętajcie więc Państwo o bezpiecznym użytkowaniu ciągników, maszyn i narzędzi rolniczych, urządzeń, o bezpiecznym transporcie, obsługiwaniu zwierząt i stosowaniu środków ochrony roślin.

 • Wyposażcie maszyny w osłony i zabezpieczenia przed pochwyceniem, zwłaszcza wały odbioru mocy.
 • Bezwzględnie wyłączajcie silnik ciągnika wychodząc z kabiny, a wszelkie naprawy maszyn wykonujcie przy wyłączonym napędzie.
 • Nie przewoźcie osób na ładunkach, błotnikach ciągników, zaczepach oraz innych miejscach do tego nieprzeznaczonych.
 • Utrzymujcie ład i porządek na terenie obejścia.
 • Dbajcie o bezpieczeństwo prac na wysokości – w pomieszczeniach gospodarczych, wykopach, zbiornikach i na drabinach.
 • Wychodźcie z kabiny ciągnika twarzą do maszyny z zachowaniem trzypunktowego podparcia, a z załadowanej przyczepy schodźcie zawsze po drabinie.
 • Pracujcie w odzieży roboczej oraz obuwiu o należytej przyczepności do podłoża i usztywniającym nogę w stawie skokowym, wyposażeni w odpowiednie ochrony pracy.
 • Uważajcie też na kleszcze zabezpieczając skórę przed ich ukąszeniem.

Rodzice, nie zapominajcie o dzieciach!

 • Zapewnijcie maluchom opiekę dorosłych.
 • Oddzielcie część mieszkalną od produkcyjnej i stwórzcie dla nich w gospodarstwie bezpieczne miejsce do zabawy.
 • Nie angaŜujcie ich do prac zawartych w wykazie czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniŜej 16 lat.

Szeroki zakres informacji na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym znajduje się w broszurach i innych opracowaniach zamieszczonych na stronie internetowej www.krus.gov.pl w zakładce Prewencja, a także w placówkach terenowych KRUS.

Na zakończenie życzę Wam Rodzice-Rolnicy spokojnej i bezpiecznej pracy oraz obfitych plonów, a Dzieciom radosnych i udanych wakacji.

Czerwiec 2017

Z poważaniem
Adam Sekciński

czytaj więcej →

Informacja

Krystian Lamparski DODANO: 2017-06-23 14:45:23

Informujemy, że w dniu 24.06.2017 r. (sobota) Urząd Gminy w Nowym Warpnie będzie czynny w godz. 8:00 - 11:30.

czytaj więcej →

XI Forum Samorządowe

Marta Kanigowska DODANO: 2017-06-23 11:32:44


W poniedziałek 12 czerwca br., w ratuszu w Nowym Warpnie odbyło się XI Forum Samorządowe, którego członkami byli przewodniczący rad oraz wójtowie i burmistrzowie gmin Powiatu Polickiego, a także członkowie zarządu powiatu. 
Gospodarzem spotkania był Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach.
Podczas spotkania omówione zostały kwestie ważne dla rozwoju społeczno - gospodarczego naszego regionu. Spotkanie poświęcone było między innmi kwestiom dotyczącym funkcjonowania Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych w Powiecie Polickim oraz sprawom społecznym i problematyce infrastruktury drogowej.

czytaj więcej →

Program "Społecznik"

Krystian Lamparski DODANO: 2017-06-09 13:12:48

Program „Społecznik” - Zachodniopomorski System wspierania inicjatyw oddolnych zadanie finansowane z budżetu samorządu województwa zachodniopomorskiego.

Wszystkich zainteresowanych programem „społecznik” z terenu Gminy Nowe Warpno zapraszam na spotkanie informacyjne z przedstawicielem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz animatorem, który na miejscu będzie mógł udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania.

Termin spotkania informacyjnego - 19 czerwca 2017r. godz. 13:00 Urząd Gminy Nowe Warpno – Sala posiedzeń.

 

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna