Sukces nowowarpieńskiej młodzieży na Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Taekwon-do w Dobrej

Krystian Lamparski DODANO: 2020-01-20 15:53:17
W dniu 18.01.2020 r. w Dobrej odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Taekwon-do ITF, z którego Nasi młodociani adepci Szczecińskiego Klubu Sportowego Taekwon-do przywieźli pokaźny "worek" medali.

Oto jak wyglądała klasyfikacja:

  • Hanna Szczęsna - złoty medal
  • Dominika Szczęsna - złoty medal
  • Marcel Adamczewski - złoty medal
  • Iwona Kogut - srebrny medal
  • Szymon Kłosiński - brązowy medal
  • Marcin Smoliński - brązowy medal

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałym uczestnikom będącym poza podium wytrwałości!

czytaj więcej →

Nowe Warpno pożegnało Władysława Kiragę

Krystian Lamparski DODANO: 2020-01-16 08:58:19
W piątek 10.01.2019 r. pożegnaliśmy zmarłego w dniu 04.01.2019 r. byłego burmistrza Nowego Warpna Władysława Kiragę.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Nowym Warpnie w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia N.M.P. oraz na cmentarzu komunalnym. Wcześniej trumna była wystawiona w ratuszu Urzędu Gminy w Nowym Warpnie, gdzie także wyłożono księgę kondolencyjną. Pogrzeb odbył się w asyście druhów z OSP Nowe Warpno (zmarły był członkiem OSP) i OSP Brzózki. Tuż przed uroczystościami decyzją kapituły, pośmiertnie Władysław Kiraga został odznaczony Złotym Krzyżem Św. Floriana. Odznaczenia dokonał Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej nadbrygadier Jacek Staśkiewicz. O tym jaki był Władysław Kiraga świadczyło uczestnictwo w pożegnaniu bardzo wielu ludzi.

Władysław Kiraga był rodowitym nowowarpianinem. Był także wieloletnim, od 1994 r. samorządowcem. W tym czasie pełnił funkcje Radnego Rady Miejskiej, Przewodniczącego Rady Miejskiej, zastępcy burmistrza (2 kadencje) i burmistrza (3 kadencje w latach 2006-2018). W kadencji 1994-1998 był delegatem do sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

W tym czasie był inicjatorem bardzo wielu przedsięwzięć, którym zawsze przyświecało dobro naszej gminy, a przede wszystkim jej mieszkańców. Olbrzymi rozwój gminy, jaki nastąpił po roku 2009 był głównie jego zasługą. Nowe Warpno zyskało nowe oblicze. Również połączenie ze Szczecinem dzięki wyremontowaniu drogi Nowe Warpno-Dobieszczyn otworzyło nas na zewnątrz.  Wymagało to wszystko bardzo dużego osobistego zaangażowania, determinacji, umiejętności organizacyjnych, pokonania problemów i odwagi w decyzjach.

Aktywnie również działał w wielu organizacjach i stowarzyszeniach, w ostatnich latach między innymi był prezesem Oddziału Związku Piłsudczyków w Nowym Warpnie, członkiem koła myśliwych „Bór”.

Zawsze o Nowym Warpnie i jego mieszkańcach wypowiadał się emocjonalnie i z dumą. Po ludziach bardziej niż słowa w pamięci pozostają czyny, a te przemawiają na każdym kroku.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

Poniżej podajemy link do audycji Radia Szczecin, które przygotowało w związku ze śmiercią śp. Władysława Kiragi:
"Nowe Warpno - spełnione marzenia" - reportaż Anny Kolmer

czytaj więcej →

28. Finał WOŚP w Nowym Warpnie

Krystian Lamparski DODANO: 2020-01-11 16:05:33

Zapraszamy na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 12.01.2020 r. w godz. 12:00-15:00 do Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie.

W programie:
❤️ Licytacja gadżetów WOŚP
❤️ Kiermasz ciast
❤️ Pchli targ

Siema!

WOŚP 2020

czytaj więcej →

Żałoba w Gminie Nowe Warpno

Krystian Lamparski DODANO: 2020-01-09 11:51:42

W załączeniu podajemy do wiadomości zarządzenie Burmistrza Nowego Warpna w sprawie ogłoszenia żałoby na terenie Gminy Nowe Warpno.

Jednocześnie informujemy, że w dn. 10.01.2020 r. od godz. 9:00 Urząd Gminy w Nowym Warpnie nie przyjmuje interesantów.


 

ZARZĄDZENIE NR 1/2020

Burmistrza Nowego Warpna
z dnia 08 stycznia 2020 r.

w sprawie ogłoszenia żałoby na terenie Gminy Nowe Warpno

 

 

Na podstawie art.31 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze zm.) zarządzam, co następuje:

 

§ 1. W związku ze śmiercią Władysława Kiragi byłego burmistrza Nowego Warpna ogłaszam w dniu 10 stycznia 2020 r. żałobę na terenie Gminy Nowe Warpno.

 

§ 2. Na znak żałoby zarządzam opuszczenie flag państwowych Rzeczypospolitej Polskiej i flag Nowego Warpna do połowy masztu oraz wywieszenie flag państwowych z kirem na budynku Urzędu Gminy w Nowym Warpnie i budynkach gminnych jednostek organizacyjnych.

 

§ 3. Apeluję do mieszkańców o nieorganizowanie w dniu żałoby imprez publicznych o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym, sportowym.

 

§ 4. Wykonanie zarządzenia powierzam Inspektorowi ds. administracji Urzędu Gminy w Nowym Warpnie i kierownikom gminnych jednostek organizacyjnych.

 

§ 5. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

Trwają prace nad rozwiązaniem problemu z transportem lokalnym

Krystian Lamparski DODANO: 2020-01-02 14:42:04

herb

Szanowni Państwo,
informujemy, że ciągle trwają prace nad zmianą organizacji transportu lokalnego w gminie Nowe Warpno z połączeniem do Polic.
Po przeprowadzonych konsultacjach społecznych w tej sprawie, został powołany pod kierownictwem burmistrza zespół, w skład którego weszli radni, sołtysi i pracownicy urzędu, a którego zadaniem jest opracowanie założeń funkcjonowania transportu oraz praca związana z ich wdrożeniem. Odbyto już kilka spotkań, w tym z właścicielem firmy EVER-TRANS. Prowadzone dotychczas rozmowy obejmowały postulaty w zakresie zwiększenia liczby połączeń, z głównym uwzględnieniem godzin późnowieczornych oraz jakości świadczenia usług.

Firma EVER-TRANS poinformowała, że ze względu na rosnące koszty funkcjonowania i brakiem jakiegokolwiek zewnętrznego wsparcia nie jest w stanie utrzymać obecnej ilości połączeń, nie mówiąc już o zwiększeniu kursów. Część z nich ma bardzo małą ilość pasażerów i nie jest opłacalna, a wręcz jest deficytowa.

W związku z zagrożeniem funkcjonowania linii oraz potrzebą wprowadzenia zmian w jej funkcjonowaniu, podjęto prace w celu doprowadzenia do zmiany organizacji transportu lokalnego poprzez:

  • przejęcie przez Gminę Nowe Warpno roli organizatora lokalnego transportu publicznego,
  • podpisanie umowy z firmą świadczącą usługi, zawierającej między innymi kwestie związane z udziałem finansowym gminy w kosztach funkcjonowania linii oraz opracowany Rozkład Jazdy, jak również standardy świadczenia usługi.

W celu realizacji zamierzenia niezbędne również będzie podpisanie porozumienia z Burmistrzem Polic obejmującego możliwość wykorzystania przystanków w ramach tej linii znajdujących się w obszarze Gminy Police. Projekt uchwały w tej sprawie zostanie złożony do Rady Miejskiej w Nowym Warpnie na sesję w miesiącu styczniu.

Przejęcie przez gminę roli organizatora publicznego transportu lokalnego pozwoli również na wystąpienie o dofinansowanie linii z budżetu państwa w ramach tzw. „funduszu autobusowego”.

W załączeniu przedstawiamy opracowany w porozumieniu z operatorem linii Rozkład Jazdy, jaki jest brany pod uwagę. Ten rozkład będzie obowiązywał dopiero po podpisaniu umowy z operatorem.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten proces. Jestem przekonany, że podejmowane wspólnie wysiłki doprowadzą do zmian tak bardzo oczekiwanych przez Naszych Mieszkańców.

PLANOWANY ROZKŁAD

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna