Nowe Warpno najbardziej dynamicznie rozwijającą się gminą w Polsce

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-05 17:19:32

W dniu 6 listopada 2012 w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Zrównoważony rozwój społeczno - gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” pod Honorowym Patronatem Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Organizatorem konferencji była sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska".
Podczas konferencji odbyła się prezentacja rankingów najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce oraz wręczenie dyplomów najlepszym gminom. 
Wśród gmin miejsko-wiejskich w prestiżowym rankingu „Zrównoważony rozwój gmin” 1 miejsce zajęła Gmina Nowe Warpno, wyprzedając m.in. takie gminy jak Polkowice, Międzyzdroje, Bogatynię, Ożarów Mazowiecki.
Zrównoważony rozwój to taki, w którym poszczególne rodzaje zasobów gminnych (w tym zasobów naturalnych) są wykorzystywane racjonalnie, przez co rozwój gminy jest trwały i odbywa się bez szkody dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej →

Spotkanie z Senatorem Norbertem Obryckim

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-03 17:48:06

W piątek 23.11.2012 r. w nowowarpieńskim ratuszu, odbyło się spotkanie z Norbertem Obryckim Senatorem RP. W spotkaniu oprócz Senatora Norberta Obryckiego wzięła udział radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Pani Agnieszka Sobolewska.
Senator Norbert Obrycki przedstawił opracowany przez rząd premiera Donalda Tuska a zapowiedziany w expose „Plan dla Polski”, który składa się z trzech filarów: Inwestycje, Praca i Rodzin. W ramach tego planu przewidziane są działania ukierunkowane na inwestycje, wsparcie dla małych i średnich firm, pakiet rodziny, w tym roczne urlopy macierzyńskie oraz budowa żłobków.

czytaj więcej →

Dzień Pracownika Socjalnego

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-12-02 14:26:22

Tradycją obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w Powiecie Polickim jest to, że każdego roku odbywają się w innej gminie. Tego roku honor goszczenia pracowników socjalnych przypadł Gminie Nowe Warpno.
22 listopada 2012 r. w świetlicy sołeckiej w Brzózkach zebrali się pracownicy socjalni z całego Powiatu Polickiego, aby wspólnie świętować Dzień Pracownika Socjalnego.  
Jest to święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej i upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego.

czytaj więcej →

Relacja z "IV Polickiego Tygodnia Przedsiębiorczości"

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-11-23 14:34:29

                

W dniach od 13 do 16 listopada br. dwudziestu jeden bezrobotnych mieszkańców powiatu polickiego wzięło udział w warsztatach pomagających w otworzeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.  Czwarta edycja tygodnia przedsiębiorczości była organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Policach w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Komisji Europejskiej na rzecz małej i średniej przedsiębiorczości „SME Week 2012”.

czytaj więcej →

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Policach dla osób ubiegających się o dotację na założenie działalności gospodarczej

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-11-20 15:02:59

 

Informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Policach od dnia 19 listopada 2012 r. prowadzi wśród osób bezrobotnych nabór wniosków o przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Każda osoba bezrobotna spełniająca warunki regulaminu dotyczącego dofinansowania osobie bezrobotnej jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej może ubiegać się o przyznanie dotacji.

czytaj więcej →

I Ogólnopolski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-10-29 17:55:27

Zwieńczeniem tegorocznych imprez muzycznych, jakie były organizowane w Nowym Warpnie pod wspólną nazwą „Tak brzmi Nowe Warpno”, był I Ogólnopolski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Do udziału w festiwalu zgłosiły się zespoły wokalne, chóry jednorodne i chóry mieszane z całej Polski. Ich występy oceniało jury w skład, którego wchodzili dr hab. Bogdan Matławski - przewodniczący, oraz członkowie dr Małgorzata Kowalik, mgr Marzena Więch, ks. Stanisław Drewicz.
Festiwal odbył się w kościele parafialnym w Nowym Warpnie, który wielokrotnie (także w tym roku) gościł w swoich progach artystów oraz licznie przybyłych słuchaczy.
Obiekt ten w minionym roku został odrestaurowany dzięki realizacji projektu pn. „Renowacja zabytkowego XV-wiecznego Kościoła Parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowym Warpnie”, który był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Po przesłuchaniach konkursowych odbył się koncert gości specjalnych festiwalu. Tłumnie zebrana publiczność podziwiała występ Zespołu Tańca „Babylon” z Międzyrzecza oraz Chóru Kameralnego ZUT w Szczecinie. 

czytaj więcej →

Nowe Warpno zwycięzcą rankingu WSPÓLNOTY

Mirosław Tokarski DODANO: 2012-10-19 21:11:43

Podczas X Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w dniach 10-11 października 2012 w Warszawie, odbyła się Gala Inwestorów Samorządowych, podczas, której ogłoszono wyniki rankingu „Inwestycje w infrastrukturę techniczną”.
Ranking ogłosiło pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA, które było organizatorem forum.
I miejsce w skali kraju w rankingu inwestycyjnym samorządów za lata 2009 - 2011 w kategorii małe miasta zajęło Nowe Warpno.
Podstawą rankingu są obiektywne dane Głównego Urzędu Statystycznego oraz dane Ministerstwa Finansów.  Mimo prostoty zastosowanych algorytmów są one jednak wiarygodną i wyczekiwaną przez samorządy informacją dotyczącą ich kondycji oraz osiągnięć.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna