Zakończyliśmy ostatni etap konkursu "Nowe Warpno w obiektywie"

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-11-15 15:07:00

W jesiennym, ostatnim już, etapie konkursu "Nowe Warpno okiem obiektywu" najwięcej głosów oddano na zdjęcie Elżbiety Białończyk ukazujące nowowarpieński ratusz jesienią. Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga, tradycyjnie już ufundował zwycieżczyni kolejnego etapu konkursu tableta. Nagrodę w ratuszu, którego ujęcie przyniosło zwycięstwo, w imieniu laureatki odebrała mama - Joanna Piskorska. 

czytaj więcej →

Gmina Nowe Warpno najlepsza w prestiżowym rankingu wśród gmin miejsko-wiejskich w Polsce

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-11-13 13:10:36

Jakiś czas temu pisaliśmy o wysokich lokatach Gminy Nowe Warpno w konkursie organizowanym przez Fundację "Teraz Polska". W poniedziałek 4 listopada br. odbyła się konferencja w Sali Kolumnowej Sejmu RP, podczas której ogłoszono wyniki dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Tegorocznym zwycięzcą w kategorii gmin miejsko-wiejskich jest Nowe Warpno. 

czytaj więcej →

Wizyta doradców zawodowych z OHP ze Szczecina w nowowarpieńskim Gimnazjum

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-11-05 11:57:46

Uczniów Gimnazjum w Nowym Warpnie we wtorek 5 listopada 2013 r. odwiedzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej działającego z ramienia Ochotniczych Hufców Pracy ze Szczecina. Rokroczne zajęcia odbywające się od 2005 roku, przeprowadzane wśród uczniów gimnazjalnych w wieku od 15 roku życia, mają za zadanie przygotować młodzież do podjęcia decyzji związanych z wyborem ścieżki zawodowej i rozwojem zawodowym. Warsztaty odbyły się z pomocą pedagoga Jolanty Gotfryd, która na codzień wspiera naszą młodzież również w kwestii wyboru zawodu.

czytaj więcej →

Wyjazd radnych Rady Miejskiej w Nowym Warpnie do Zakładu Aktywności Zawodowej w Dobrej

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-11-05 11:08:04

W piątek 18 października 2013 r. samorządowcy gminy Nowe Warpno udali się z wizytą do Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ), który mieści się w Dobrej szczecińskiej. Zwiedzający obiekt byli pod wielkim wrażeniem instytucji, dostosowanej do potrzeb osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Iwestycja w Dobrej jest kolejnym przykładem dobrego zarządzania finansami publicznymi ze strony władz gminy Nowe Warpno, która pokryła część kosztów związanych z przedsięwzięciem. 

czytaj więcej →

Od wykluczenia do zatrudnienia - rekrutacja do projektu dofinansowanego ze środków UE

Krystian Lamparski DODANO: 2013-10-30 14:02:21

Powiatowy Urząd Pracy w Policach informuje o rozpoczęciu rekrutacji do projektu dofinansowanego ze środków UE.

Powiatowy Urząd Pracy w Policach informuje, iż od 4 listopada 2013 r. rozpoczyna rekrutację do projektu „Od wykluczenia do zatrudnienia”.

Projekt skierowany jest do bezrobotnych kobiet z powiatu polickiego w wieku do 25 roku życia, które mają niskie lub nieaktualne kwalifikacje zawodowe.

czytaj więcej →

Gmina Nowe Warpno w czołówce najlepiej rozwiniętych gmin miejsko-wiejskich!

Magdalena Zagrodzka DODANO: 2013-10-24 14:21:14

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Gmina Nowe Warpno znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych gmin miejsko-wiejskich tegorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju jednostek samorządów terytorialnych. Ów ranking, przygotowywany pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, powstaje w oparciu o analizę 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Ranking opracowany jest na podstawie niezależnych danych GUSu i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Nasz samorząd znajdujący się w ścisłej czołówce, udowadnia, że Gmina Nowe Warpno należy do grona najlepiej rozwiniętych w Polsce. Już wkrótce dowiemy się, które miejsce zajęła nasza gmina.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna