Nowa siedziba Klubu Seniora

Zenon Owczarek DODANO: 2019-10-17 10:20:49

Klub Seniora, dzięki wsparciu burmistrza gminy Jarosława Burby otrzymał nową siedzibę, na parterze budynku przy ul. Kościuszki 3 w Nowym Warpnie. Uroczyste otwarcie nowej siedziby miało miejsce 30.09.2019 r. Seniorzy otrzymali większe, bardziej funkcjonalne pomieszczenie do organizowania spotkań i imprez.

Fotorelacja: Zenon Owczarek

 

 

czytaj więcej →

Powiatowa Rada Pożytku Publicznego

Zenon Owczarek DODANO: 2019-09-01 15:28:48

Zenon Owczarek - Członek Zarządu Nowowarpieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wydelegowany przez seniorów z Gminy Nowego Warpna został powołany do Powiatowej Rady Pożytku Publicznego. Redaguje zakładkę Seniorzy - UTW na stronie www.nowewarpno.pl.
Z. Owczarek jest  regionalistą, miłośnikiem historii Nowego Warpna, a szczególnie malarstwa Hansa Hartiga. Od 2009 roku prowadzi stronę internetową  www.nowewarpno-neuwarp.pl , na której zamieszcza zdjęcia pocztówek , obrazów, dokumentów związanych z gminą Nowe Warpno. W 2012 roku ukazał się album (Jego autorstwa) z widokówkami wydanymi przed 1945 rokiem, pt.: Nowe Warpno i okolice na starych pocztówkach.
Przybliża wiedzę o historii lokalnej na facebooku:  https://www.facebook.com/Nowe-Warpno-Neuwarp-na-kartach-historii-361840017270453/. Opowiada o historii miasta grupom seniorów, które odwiedzają Nowe Warpno na zaproszenia Klubu Seniora. Hansowi Hartigowi poświęcił dwa artykuły w czasopiśmie „Szczeciner” (w 2015 i 2018 roku) oraz zapoznaje z postacią malarza na wystawach malarstwa marynistycznego w Szczecinie.
Jest też kolekcjonerem lokalnych pamiątek związanych z historią gminy.
Współpracuje z Klubem Seniora w Nowym Warpnie. Wykonywał zdjęcia w czasie wielu spotkań międzypokoleniowych i przygotował do druku albumy z tych spotkań pt. : Spotkania z historią - cztery pokolenia nowowarpnian oraz Nowowarpieński Krąg Pokoleń.

czytaj więcej →

Klub Seniora - spotkanie z policją i ZUS

Zenon Owczarek DODANO: 2019-09-01 13:50:05


NUTW - Klub Seniora. 27 sierpnia 2019 r. odbyło się spotkanie, na którym funkcjonariusze policji tłumaczyli seniorom jak nie dać się pozbawić oszustom  emerytury, a kompetentne panie z ZUS-u tłumaczyły,  co można zrobić, by emerytura była prawidłowo wyliczona i jak ją powiększyć. I to wszystko przy pysznym serniku...

czytaj więcej →

Święto Leszcza 2019 - Transgraniczny Festyn Rybny

Zenon Owczarek DODANO: 2019-09-01 13:38:20

10 sierpnia 2019 r. w Nowym Warpnie odbyła się kolejna edycja Święta Leszcza. Tym razem w edycji międzynarodowej jako Transgraniczny Festyn Rybny. Przy tej okazji mogliśmy m.in. podziwiać zawody wędkarskie, zobaczyć: w ratuszu wystawę malarstwa Stanisława Linkiewicza, na rynku ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i pasowanie na strażaka,  jedzenie pierogów na czas i wielu innych atrakcji. Nie zabrakło przy tej okazji naszych seniorów.

czytaj więcej →

Senioriada Brzózki

Zenon Owczarek DODANO: 2019-09-01 12:52:18

Brzózki.
Bardzo ciekawa inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich w Brzózkach i realizacja projektu "Senioriada - historie, tradycje, pasje". Historia regionalna to nadal otwarta karta do poznania losów ludzi i miejsc, w których przyszło im żyć nie zawsze z własnego wyboru. Brzózki z racji położenia przy granicy były miejscem, gdzie po 1945 r. osiedlano przede wszystkim osadników wojskowych. Archiwa rodzinne są pełne tajemnic, które często potrzebują jakiegoś impulsu, pretekstu, by pokazać je szerszemu gronu. Ten projekt KGW, m.in. temu służy. Stare zdjęcia, dokumenty i kroniki zagościły przy stole z poczęstunkiem. Z nieukrywaną radością oglądałem pokazywane po raz pierwszy dokumenty z archiwów rodzinnych i znane mi kroniki, które były pretekstem do wspomnień, a i zapewne wzruszeń. Inicjatywa godna pochwały i kontynuacji.

czytaj więcej →

III spotkanie wspólnot senioralnych

Zenon Owczarek DODANO: 2019-05-27 12:29:20

W dn. 25 maja 2019 r. w Nowym Warpnie odbyło się III spotkanie senioralnych wspólnot i społeczności lokalnych.

Licznie przybyli mieszkańcy i goście z gmin powiatu polickiego wysłuchali programów autorskich i pokazów tanecznych grup senioralnych PZERiI Police, Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora Trzebież, zespołu Dobrawianki z Koła Gospodyń Wiejskich  Gminy Dobra. Odwiedzili nas także goście z Nadmorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Międzyzdrojów, przedstawiciele seniorów ze Stobna i gminy Kołbaskowo.

Nie zabrakło pieczonych kiełbasek i dobrego humoru uczestników.

Projekt współfinasowany był ze środków powiatu polickiego.

czytaj więcej →

Koncert polsko-niemieckiego chóru w Kościele w Nowym Warpnie

Zenon Owczarek DODANO: 2019-05-27 12:13:32

28 kwietnia 2019 r. w kościele w Nowym Warpnie odbył się koncert polsko-niemieckiego chóru będący zwieńczeniem warsztatów wokalno-chóralnych „Śpiewanie ponad granicami – Grenzüberschreitender Gesang”, które odbyły się w dniach 26-28.2019 r. w Brzózkach. Warsztaty zostały zorganizowane przez fundację „Seniorzy XXI wieku” i „Deutsch Polnischer Chor Horyzont” w ramach programu 5a Interreg. Do udziału w finałowym koncercie zaproszeni zostali seniorzy z UTW i PZERiI w Nowym Warpnie.

Dyrygował Paweł Kornicz.

Relacja wideo

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna