Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo

Zenon Owczarek DODANO: 2021-02-18 18:34:32

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” przekonującą do założenia konta osobistego w banku. Pozwala to na łatwe i bezpieczne otrzymywanie należnych świadczeń.

 

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej nie musi być trudne. Na tej stronie poznasz korzyści, jakie płyną z posiadania konta w banku. Dowiesz się też, jak bezpiecznie korzystać z takiego konta.

plakat dotyczacy ubankowienia seniorów

Bliższe informacje na stronie  www.zus.pl

 

czytaj więcej →

"Arteterapia - kolor, spokój i optymizm”

Zenon Owczarek DODANO: 2020-11-27 17:29:59
Nowowarpieński Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył projekt "Arteterapia - kolor, spokój i optymizm” finansowany z Programu Marszałkowskiego – Społecznik na lata 2019-2021. Celem projektu "Arteterapia - kolor, spokój i optymizm” była integracja i aktywizacja mieszkańców, rozwój Nowowarpieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (NUTW), promowanie wolontariatu wśród seniorów i młodzieży, postaw prospołecznych oraz wzmacnianie więzi pomiędzy seniorami i młodzieżą na terenie powiatu polickiego i gminy Nowe Warpno poprzez naukę malowania na jedwabiu i ceramice oraz organizację wystawy. Warsztaty realizowane były w siedzibie Klubu Seniora NUTW w Nowym Warpnie. Po warsztatach odbyła się wystawa i prezentacja rękodzieła.
Instruktorem i nauczycielem malowania na jedwabiu i szkle była p. Dorota Kowalczyk.
Zdjęcia: Zofia Szlacheta i Dorota Kowalczyk.
czytaj więcej →

I Szczyt Klimatyczny

Zenon Owczarek DODANO: 2020-10-12 19:36:17
Zapraszamy Państwa do udziału w I Szczycie Klimatycznym. Porozmawiamy o tym, jak zmienić nasze zachowania, by chronić środowisko i jak rozwijać edukację ekologiczną.
Oglądajcie nas w czwartek 15 października 2020 od godz. 10.00 na facebooku: Pomorze Zachodnie News!
Nasze codzienne działania mają wymierny wpływ na poprawę stanu środowiska. Często wystarczy kilka sekund, najmniejsze eko-gesty aby zmienić świat na lepszy.
Spotkanie otworzy marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, a zaproszeni prelegenci opowiedzą o dobrych nawykach, jak żyć bardziej ekologicznie, oszczędniej, zdrowiej.
 
Spotkanie poprowadzi Maciej Kautz, wśród zaproszonych gości wystąpią:
Piotr Czypicki – Prezes Szczecińskiego Ruchu Miejskiego
Temat: Rola drzew w mieście w kontekście akcji Wędrujących Drzew w Szczecinie
Magdalena Prieditis – propagatorka metod pracy z ciałem i umysłem w harmonii z naturą
Temat: Działanie sił natury na zdrowie człowieka, metody pracy z ciałem i umysłem które pozwalają utrzymać bliskość natury, techniki więzi człowieka z naturą, jak zabezpieczać się przed negatywnymi skutkami rozwoju cywilizacyjnego
Marta Król – twórczyni edukacyjnego projektu dla dzieci „Czas na las”
Temat: Wpływ kontaktu z naturą na postawy i zachowania dzieci oraz dorosłych
Marzena Białowolska – Fundacja Dzikich Zwierząt
Temat: Wpływ ocieplenia klimatu na gatunki, wprowadzanie na rynek polski gatunków obcych, szkodliwość stosowania pestycydów i chemii
Joanna Glogaza – blogerka i autorka książek o odpowiedzialnej modzie
Temat: Eco-ściema, czyli jak bronić się przed greenwashingiem
Paulina Domek–założycielka inicjatywy „Gadki Szmatki”
Temat: Ekologia a przemysł odzieżowy. Jak zarządzać własną szafą w stylu eko
Daniel Krępa – projekt „Human Waste Zone”
Temat: Akcja sprzątania terenów zielonych
Karolina Białczewska- Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego
Temat: Nierówności społeczne wywołane zmianami klimatycznymi
Seniorki z Nowego Warpna – „Precz z folią”
Temat: O ekologicznym podejściu do życia wśród seniorów w Nowym Warpnie
Przemówienie Stanisława Wziątka – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego zamknie I Szczyt Klimatyczny.
STREAMING
15 Października 2020, godz. 10.00
Online:
Projekt finansowany przez Unię Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020
czytaj więcej →

Ekotorby z Klubu Seniora w Nowym Warpnie

Zenon Owczarek DODANO: 2019-10-25 19:33:14

Zofia Szlacheta z Klubu Seniora w Nowym Warpnie, zarządzanego przez NUTW, podjęła udaną próbę wprowadzenia na terenie naszej gminy projektu udostępnienia każdemu mieszkańcowi ekotoreb wielokrotnego użytku wykonanych z materiału i wyeliminowania z obiegu toreb plastikowych. Z chwilą nagłośnienia projektu na profilu (fanpage) na facebooku: https://www.facebook.com/Ko%C5%82o-Seniora-N-U-T-W-314625795403657/ kolejni seniorzy zaczęli dołączać do projektu dostarczając materiały lub pomagając w szyciu toreb. Relacja z pierwszej akcji promocyjnej z dostawy toreb do sklepów w Nowym Warpnie i Podgrodziu zamieszczona na facebooku wywołała nieprawdopodobne zainteresowanie społeczności w całym kraju. Setki komentarzy i udostępnień postu sprawiły wiele radości naszym seniorkom i były swego rodzaju nagrodą za ich zaangażowanie w całkowicie społeczny projekt – ekotorby były i są nadal robione z materiałów z odzysku i przekazywane są do sklepów nieodpłatnie.

Akcją zainteresowały się media. Gościliśmy w Klubie Seniora telewizję TVN, a nasze Panie zostały zaproszone do programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2.

W galerii przedstawiamy jeden z pracowitych dni w Klubie Seniora. Na zdjęciach widzimy również przekazanie partii ekotoreb do sklepu w Brzózkach.

Do akcji seniorów włączyła się też Pani Jowita Taboła, która zaproponowała akcję edukacyjną z tworzeniem ekotoreb dla dzieci w przedszkolu.

Na innych zdjęciach widzimy zrzuty ekranowe z portalu TVN 24 i ujęcia z programu „Pytanie na Śniadanie”.

czytaj więcej →

Nowa siedziba Klubu Seniora

Zenon Owczarek DODANO: 2019-10-17 10:20:49

Klub Seniora, dzięki wsparciu burmistrza gminy Jarosława Burby otrzymał nową siedzibę, na parterze budynku przy ul. Kościuszki 3 w Nowym Warpnie. Uroczyste otwarcie nowej siedziby miało miejsce 30.09.2019 r. Seniorzy otrzymali większe, bardziej funkcjonalne pomieszczenie do organizowania spotkań i imprez.

Fotorelacja: Zenon Owczarek

 

 

czytaj więcej →

Powiatowa Rada Pożytku Publicznego

Zenon Owczarek DODANO: 2019-09-01 15:28:48

Zenon Owczarek - Członek Zarządu Nowowarpieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wydelegowany przez seniorów z Gminy Nowego Warpna został powołany do Powiatowej Rady Pożytku Publicznego. Redaguje zakładkę Seniorzy - UTW na stronie www.nowewarpno.pl.
Z. Owczarek jest  regionalistą, miłośnikiem historii Nowego Warpna, a szczególnie malarstwa Hansa Hartiga. Od 2009 roku prowadzi stronę internetową  www.nowewarpno-neuwarp.pl , na której zamieszcza zdjęcia pocztówek , obrazów, dokumentów związanych z gminą Nowe Warpno. W 2012 roku ukazał się album (Jego autorstwa) z widokówkami wydanymi przed 1945 rokiem, pt.: Nowe Warpno i okolice na starych pocztówkach.
Przybliża wiedzę o historii lokalnej na facebooku:  https://www.facebook.com/Nowe-Warpno-Neuwarp-na-kartach-historii-361840017270453/. Opowiada o historii miasta grupom seniorów, które odwiedzają Nowe Warpno na zaproszenia Klubu Seniora. Hansowi Hartigowi poświęcił dwa artykuły w czasopiśmie „Szczeciner” (w 2015 i 2018 roku) oraz zapoznaje z postacią malarza na wystawach malarstwa marynistycznego w Szczecinie.
Jest też kolekcjonerem lokalnych pamiątek związanych z historią gminy.
Współpracuje z Klubem Seniora w Nowym Warpnie. Wykonywał zdjęcia w czasie wielu spotkań międzypokoleniowych i przygotował do druku albumy z tych spotkań pt. : Spotkania z historią - cztery pokolenia nowowarpnian oraz Nowowarpieński Krąg Pokoleń.

czytaj więcej →

Klub Seniora - spotkanie z policją i ZUS

Zenon Owczarek DODANO: 2019-09-01 13:50:05


NUTW - Klub Seniora. 27 sierpnia 2019 r. odbyło się spotkanie, na którym funkcjonariusze policji tłumaczyli seniorom jak nie dać się pozbawić oszustom  emerytury, a kompetentne panie z ZUS-u tłumaczyły,  co można zrobić, by emerytura była prawidłowo wyliczona i jak ją powiększyć. I to wszystko przy pysznym serniku...

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna