Koncert polsko-niemieckiego chóru w Kościele w Nowym Warpnie

Zenon Owczarek DODANO: 2019-05-27 12:13:32

28 kwietnia 2019 r. w kościele w Nowym Warpnie odbył się koncert polsko-niemieckiego chóru będący zwieńczeniem warsztatów wokalno-chóralnych „Śpiewanie ponad granicami – Grenzüberschreitender Gesang”, które odbyły się w dniach 26-28.2019 r. w Brzózkach. Warsztaty zostały zorganizowane przez fundację „Seniorzy XXI wieku” i „Deutsch Polnischer Chor Horyzont” w ramach programu 5a Interreg. Do udziału w finałowym koncercie zaproszeni zostali seniorzy z UTW i PZERiI w Nowym Warpnie.

Dyrygował Paweł Kornicz.

Relacja wideo

czytaj więcej →

Brzózki - VI Nowowarpieńskie Kaziuki

Zenon Owczarek DODANO: 2019-04-02 16:13:27

W świetlicy w Brzózkach odbyła się już VI edycja Kaziuków. Była to udana próba przeniesienia klimatu i zwyczajów wileńskich kaziuków z towarzyszącymi im piernikami w kształcie serca, palmami i świętowaniem. We wspólnej radosnej zabawie uczestniczyły dzieci, a także harcerze, dorośli i seniorzy. Seniorzy częstowali uczestników i gości kaziukowymi piernikami, które wykonała Jadwiga Pałka.  Furorę zrobiły śpiewające dziewczęta w strojach ludowych z Ogniska TPD w Nowy Warpnie.

czytaj więcej →

Powitanie wiosny

Zenon Owczarek DODANO: 2019-03-28 12:37:27

23 marca 2019 r. byliśmy na spotkaniu powitania wiosny zorganizowanym przez sołtysów Brzózek i Warnołęki. Impreza odbyła się na placu przy świetlicy " Jarzębinowy gaj" w Warnołęce. Po spaleniu Marzanny braliśmy udział w konkursach i zabawach. Na zakończenie odbyło się tradycyjne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

czytaj więcej →

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna