Nowowarpieńskie Kaziuki

Mirosław Tokarski DODANO: 2013-03-05 17:04:13

4 marca, w dzień świętego Kazimierza, w świetlicy sołeckiej w Brzózkach odbyły się I Nowowarpieńskie Kaziuki.
Do świetlicy licznie przybyli mieszkańcy z całej gminy, aby wspólnie zobaczyć inscenizację, jaką przygotował amatorski teatrzyk „Leszczyki” z nowowarpieńskiego Ogniska Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Teatrzyk „Leszczyki” od czterech lat otwierał szczecińskie obchody „Kaziuków”, gdzie zawsze był entuzjastycznie przyjmowany. Podczas licznych występów zdobył liczne nagrody. Na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego gościł w Pałacu Prezydenckim, a ambasador Litwy w Polsce w dowód uznania zaprosił zespół do Wilna, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć miasto, o którym opowiadają w swoich przedstawieniach.

Występy zespołu „Leszczyki” to uczta dla serc i ducha oraz wspaniała lekcja patriotyzmu. Nie inaczej było tym razem. W rozmowach po występach, dorośli z nieukrywaną dumą chwalili występ młodzieży i dzieci, podkreślając element patriotyzmu, jaki był odczuwalny w czasie całego przedstawienia.
W inscenizacji wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „KRĄG” z kapelą pod kierunkiem Mariusza Kowalczyka oraz Kamil Borsuk ze Szkoły Muzycznej w Szczecinie.
Wśród widowni zasiadł m.in Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga oraz Prezes Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie Zygmunt Pyszkowski.
Po występach opiekunka nowowarpieńskiego Ogniska TPD Pani Honorata Groberska podziękowała wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji I Nowowarpieńskich Kaziuków.

tekst i zdjęcia: Mirosław Tokarski

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna