Relacja z Transgranicznego Festynu Rybnego - Święto Leszcza 2019

Krystian Lamparski DODANO: 2019-08-13 10:37:16
Druga sobota sierpnia w Nowym Warpnie już od 17 lat stoi pod znakiem Święta Leszcza – festynu rodzinnego połączonego z ucztowaniem, zabawą oraz występami estradowymi. W tym roku festyn dofinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania), a dotąd lokalne Święto Leszcza odbyło się pod hasłem Transgraniczny Festyn Rybny – Święto Leszcza.

Transgraniczny Festyn Rybny – Święto Leszcza został zrealizowany przy ścisłej współpracy partnera zagranicznego z Ahlbeck.

Festyn „Święto Leszcza” kojarzy się głównie z dobrą zabawą. Nie inaczej było tego roku. Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Rozstawione stragany kusiły swoim kolorytem. Można było skosztować zupy z leszcza. Tradycyjnie pierwszym z punktów programu były Zawody Wędkarskie rozgrywane przy nabrzeżu bulwaru pod czujnym okiem Pana Stanisława Reteckiego. W zawodach mógł wziąć udział każdy w dwóch kategoriach konkursowych: junior oraz kategorii Open dla pozostałych. Także w minioną sobotę zawodami wędkarskimi rozpoczęła się impreza. Było też wiele innych atrakcji i konkursów dla dzieci i dorosłych. Na scenie pojawiły się m.in. zespoły Blue Box oraz 3 Promile.

Jak co roku odbył się również konkurs kulinarny – Jury musiało ocenić potrawy przygotowane przez amatorów. Po degustacjach, Jury wyłoniło laureatów konkursu i tak w Konkursie dla Amatorów pierwsze miejsce zajął Szymon Kłosiński z rosołem nowowarpieńskim, zupa okazała się najsmaczniejsza. Zaraz potem nadszedł czas na konkurs w jedzeniu pierogów na czas, do którego udziału zgłosiło się jedenastu uczestników. Każdy z nich miał za zadanie zjeść 12 pierogów w jak najkrótszym czasie. Na zwycięzców wszystkich konkursów czekały atrakcyjne nagrody oraz statuetki. Odbyły się również warsztaty florystyczne i artystyczne, a dziećmi zaopiekowali się animatorzy. Zaprezentowali się motocykliści ze Stowarzyszenia „Sokół” z Polic, a dzieci mogły skorzystać z przejażdżek.

Wraz za Festynem odbyły się imprezy towarzyszące: wystawa malarstwa Stanisława Linkiewicza, w której artysta zaprezentował swoje dzieła w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy w Nowym Warpnie. Na placu przy Urzędzie Gminy odbyło się ślubowanie młodej kadry OSP oraz pokazy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Nowe Warpno. Odbyły się również "Ekokreacje - Warsztaty Twórczego Recyklingu", w którym Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Brzózki tworzyły rzeczy z "niczego".

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna