Pożegnanie wakacji, bądźmy bezpieczni w domu, w szkole i na drodze

Krystian Lamparski DODANO: 2019-08-27 10:00:41
W sobotę 24.08.2019 r. odbył się festyn pod nazwą „Pożegnanie wakacji, bądźmy bezpieczni w domu, w szkole i na drodze” wieńczący zarazem realizację projektu dofinansowanego z Programu Społecznik na lata 2019 – 2021 – Program Marszałkowski pt. „Renowacja syreny alarmowej i przygotowanie bezpiecznego miejsca integracji mieszkańców wsi Warnołęka”, który patronatem objęła Ochotnicza Straż Pożarna w Brzózkach.

W ramach projektu wyremontowano syrenę alarmową i zakupiono grill betonowy. Festyn rozpoczęto o godz. 14:00, a o 14:30 nastąpiło uroczyste uruchomienie syreny alarmowej. Podczas festynu Prezes OSP Brzózki opowiedział historię syreny w Warnołęce i do czego taka syrena służy, a także w ramach szkolenia przeciwpożarowego udzielił lekcji o bezpiecznym obchodzeniu się z otwartym ogniem. Przeprowadzony został instruktarz z udzielenia pierwszej pomocy i każdy z uczestników mógł sam spróbować swoich sił reanimując fantoma. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Policach przeprowadzili szkolenie o tematyce bezpiecznego poruszania się na drodze i przestrzegali przed zagrożeniami jakie mogą spotkać dzieci w szkole i nie tylko. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku. Grill pierwszy raz uruchomiony zdał egzamin. Nie zabrakło pysznych ciast przygotowanych przez uczestniczki festynu i swojskiego smalcu.

Edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy będzie kontynuowana i II połowie września w ramach kolejnego projektu realizowanego przez OSP Brzózki, dofinansowanego z Programu Społecznik pn. "Kształtowanie świadomych zachowań z zakresu ratownictwa wśród mieszkańców gminy Nowe Warpno - udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej".

Dziękujemy Wszystkim za pomoc w realizacji projektu i przygotowaniu festynu. Teraz w Warnołęce będzie bezpieczniej.

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna