Powiatowa Rada Pożytku Publicznego

Zenon Owczarek DODANO: 2019-09-01 15:28:48

Zenon Owczarek - Członek Zarządu Nowowarpieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wydelegowany przez seniorów z Gminy Nowego Warpna został powołany do Powiatowej Rady Pożytku Publicznego. Redaguje zakładkę Seniorzy - UTW na stronie www.nowewarpno.pl.
Z. Owczarek jest  regionalistą, miłośnikiem historii Nowego Warpna, a szczególnie malarstwa Hansa Hartiga. Od 2009 roku prowadzi stronę internetową  www.nowewarpno-neuwarp.pl , na której zamieszcza zdjęcia pocztówek , obrazów, dokumentów związanych z gminą Nowe Warpno. W 2012 roku ukazał się album (Jego autorstwa) z widokówkami wydanymi przed 1945 rokiem, pt.: Nowe Warpno i okolice na starych pocztówkach.
Przybliża wiedzę o historii lokalnej na facebooku:  https://www.facebook.com/Nowe-Warpno-Neuwarp-na-kartach-historii-361840017270453/. Opowiada o historii miasta grupom seniorów, które odwiedzają Nowe Warpno na zaproszenia Klubu Seniora. Hansowi Hartigowi poświęcił dwa artykuły w czasopiśmie „Szczeciner” (w 2015 i 2018 roku) oraz zapoznaje z postacią malarza na wystawach malarstwa marynistycznego w Szczecinie.
Jest też kolekcjonerem lokalnych pamiątek związanych z historią gminy.
Współpracuje z Klubem Seniora w Nowym Warpnie. Wykonywał zdjęcia w czasie wielu spotkań międzypokoleniowych i przygotował do druku albumy z tych spotkań pt. : Spotkania z historią - cztery pokolenia nowowarpnian oraz Nowowarpieński Krąg Pokoleń.

Galeria zdjęć

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna