Informacja w sprawie transportu do punktu szczepień.

Kamila Harnatkiewicz DODANO: 2021-01-14 10:03:50

Dojazd do Punktów Szczepień przeciwko COVID-19,

 

Od dnia 15.01.2021r. ruszają zapisy na szczepienia dla grupy 80+ i później od dnia 22.01.2021r. dla grupy 70+. Szczepienia dla 1 grupy mają rozpocząć się 25.01.2021r.

W Nowym Warpnie nie mamy wyznaczonego punktu szczepień, ponieważ nasz Zakład Opieki Zdrowotnej nie spełnia minimalnych wymogów formalnych na świadczenie tego typu usługi. Powoduje to, że nasi mieszkańcy będą zmuszeni udać się do wyznaczonych punktów poza naszą gminą.

Informujemy, że dla osób, które we własnym zakresie nie mają takich możliwości Gmina Nowe Warpno udzieli wsparcia odnośnie organizacji dojazdu do punktu szczepień, przy czym transport taki powinien być przeznaczony dla osób:

 

- posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami (taką informację należy przekazać osobie koordynującej organizację przejazdu);

- mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień, osoby ograniczone ruchowo itp.).

 

Podkreślić należy, że najbezpieczniejszy pod kątem ochrony zdrowia przed zakażeniami wirusem jest własny transport.

 

Osoby, które będą jednak potrzebowały pomocy prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy w Nowym Warpnie od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 15.00 na nr tel. 91 – 312 96 60.

 

Uwaga:

- osoba musi już być zarejestrowana i posiadać informację o wyznaczonej godzinie szczepienia i punkcie w jakim to ma nastąpić;

- dla potrzeb organizacyjnych zgłoszenia należy dokonać z wyprzedzeniem.

 

 

 

Jarosław Burba

Burmistrz Nowego Warpna

 

 

 

e-Urząd

elektroniczny samorząd

Nagrody i wyróżnienia

Kalendarz imprez

Galerie fotografii

Schonisko dla Zwierząt w Dobrej

Nasz Kanał TV

Facebook


Ochotnicza Straż Pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna